Listopad 2010

Šmajda v porodnici 6. závěrečný díl

30. listopadu 2010 v 15:19 | startlis |  fan fiktion s Mirem
Závěrečbý díl tak doufám že se FF libila :)) a brzo bdue dalši :*


"Jste v 2. týdnu těhotenství" zněla věta od doktorky. Dítě je Mirovo,to je jasný, S Romanem jsem šla do parku. "Romi, jsem těhotná, ale dítě je Mirovo" "juj, to nevaďa postarám sa o těba aj o to bábetko. Bude to takovej malej šmajda v porodnici. Teda estli sa bude volať Šmajda" "tobě to nebude vadit?" řekla jsem udivenim co mi řekl. "Jasne, že nie, je to bábetko Mira a tak bude Šmajda" "Děkuju" jsem s polibkem dodala. 9 měsíců uběhlo jako voda. Po tu dobu jsem koncertovala po celém československu a přestěhovala se k Romimu a dům v Praze nechala, přespáváme tam když jsme v Praze. Narodilo se nám miminko, je to chlapeček a dali jsme mu jméno Mirek, na čest Mira. Je to další Šmajda v porodnici a jsem šťastná. Roman je skvělej kluk i táta.

Miro Šmajda - Pohádka?

26. listopadu 2010 v 16:43 | www.mirosmajda.wgz.cz,Autor: Aja Kolkova, školní časopis Školák |  Miro Šmajda a Rosemaid
Miro Šmajda - Pohádka? - obrázek

Miro Šmajda. Pohádka? Kdepak :-)

Pohádky se vyprávějí a pohádky se dějí. Pohádky o létajících předmětech, sedmihlavých dracích a statečných rytířích. My všichni do jednoho jsme byli svědky, možná i součástí, jedné z nich.
Psal se rok 2009, jedna velmi oslnivá hvězdička se rozhodla uskutečnit pouť na místo, kam jednoznačně patří, a to výstup na československé hudební nebe. Cesta to byla dlouhá, plná nástrah, závisti a konkurence kam se jen člověk podíval. Po několika měsících překážky byly překonány a boj dobojován. Začala nová životní etapa v místech, o kterých si můžeme jen nechat zdát. Malá hvězdička si našla své souhvězdí, s jehož pomocí se vyvíjela a překonávala hranice našeho chápání. Ve chvíli se z malé hvězdičky, jak jí všichni doposud znali, stala kometa obřích rozměrů. Spolu se svým souhvězdím dál svítila v pozdních hodinách a tak tedy i vy zkuste vyjít za chladných večerů, podívejte se na oblohu a ona tam bude, bude svítit jen pro vás a dělat dny krásnějšími a pohádkovějšími.
Každý snad pochopil, že tento příběh nepatří nikomu jinému než finalistovi československé Superstar Miroslavu Šmajdovi. Soutěž se stala jeho životním mezníkem, vrhla ho do stále přetrvávající záře reflektorů. Otázkou ovšem je, zdalipak se tam náš blonďák udrží a zdalipak nepodlehne tíze stále narůstající konkurence. Popřejme mu mnoho zážitků, mnoho prožitků z tvoření hudby a také mnoho dní slávy.
Zdalipak vás Miro okouzlil tak jako mě, přidejte se do zástupu jeho fanoušků. Ve fanclubu najdete pobavení, pohodu ale také rodinu se vším všudy. Maminku a spoustu sourozenců. Mnohým by se mohlo zdát, že sourozenci jsou poněkud fanatičtí, ale řekněte, ve kterém člověku v dnešní době nedřímá aspoň kousek blázna? Pokud by se našli zájemci o rozšíření řad stoupenců, oficiální web Mira Šmajdy vám ukáže tu správnou cestičku.

Autor: Aja Kolkova, školní časopis Školák

Aký je MIRO ŠMAJDA?

26. listopadu 2010 v 16:37 | www.mirosmajda.wgz.cz |  Miro Šmajda a Rosemaid
Aký je MIRO ŠMAJDA? - obrázek

Píše marketingová manažérka OC ZEMPLÍN, Eva Hrehovčíková

Miro Šmajda prišiel do OC ZEMPLÍN krátko po 13:00 hodine spolu s kapelou. Mal už pripravenú miestnosť s pohostením, nápojmi a pohodlnou sedačkou z nábytku POINT, / pozn. Nábytok POINT, poschodie OC ZEMPLÍN :) /. Blond vlasy schované pod kapucňou, milý chlapčenský úsmev, príjemný hlas. Spolu s kolegyňou sme s ním strávili asi pol hodinu, robili sme mu spoločnosť, kým jeho kapela mala na pódiu zvukovú skúšku. Je to veľmi príjemný človek, vôbec nie je namyslený, aj keď by mohol byť. Prezradil nám, že je rád, že sa mu splnil sen o spievaní a hraní a že Československá superstar mu vlastne otvorila brány do šoubiznisu. Momentálne koncertuje najmä v Čechách, kde je mimochodom nominovaný na Českého slávika.
Z jedálnička Gurmánu si vybral fitness šalát, ktorý mu veľmi chutil. Chlapci z jeho kapely boli milo prekvapení našou pohostinnosťou / aj o to sa postarala kolegyňa Betka Boreková, keďže ja mám po úraze už 6 týždeň nohu v sadre:( / na čo Mirko povedal: "Chlapci ja som Vám vravel, že ideme na východ. Tu sa o nás dobre postarajú."
Krátko po 16:30 si Miro urobil svoj perfektný strapatý účes, na ktorý vraj použil viac ako polovicu laku na vlasy :) a potom už vyšiel na pódium. Dievčatá šaleli, jasali, kričali "milujem Ťa" , " si super." A Miro naozaj bol. S ľahkosťou a svojím jemne chrapľavým hlasom zaspieval piesne zo svojho debutového albumu, ktorý mu vyšiel len pred týždňom. Na záver pridal nezabudnuteľný hit C´est la vie. Po koncerte nám v kancelárii OC ZEMPLÍN podpísal kroniku a potom podpisoval takmer dve hodiny karty, pamätníčky svojím fanúšikom. Aj keď bol už veľmi unavený, tešil sa, koľko fanúšikov za ním prišlo a vystálo si k nemu dlhokánsky rad.
Sme radi, že k nám Miro Šmajda prišiel, a aj on sa tešil, že bol prvýkrát v Michalovciach práve v OC ZEMPLÍN. A ešte jedna pikoška na záver, chalani spoločne s Mirom sa zhodli, že u nás sú tie najkrajšie dievčatá .:)

Zdroj: oczemplin.sk

Miro Šmajda: Češi mají slovenskou hudbu rádi

26. listopadu 2010 v 16:34 | http://www.play.cz |  Miro Šmajda a Rosemaid
Miro Šmajda: Češi mají slovenskou hudbu rádi


Slovenský  zpěvák Miro Šmajda skončil loni v prosinci v Česko-Slovenské SuperStar druhý, hned za vítězným Martinem Chodúrem. S prvním albem si ale dal na čas. Kolekce Čo sa týka lásky vychází až nyní, s téměř ročním odstupem od skončení soutěže. Jsou na ní rockové písničky v duchu nejlepších tradic této hudby na slovenské scéně. Miro Šmajda přitom útočí především na české fanoušky.  

Je kapela, se kterou jste nahrál své první album, totožná s tou, s níž jste hrál před SuperStar?
Před časem jsem skutečně měl v Košicích vlastní kapelu. Rozešli jsme se ale ještě předtím, než SuperStar začala. Každý měl jinou představu o tvorbě, takže jsme si šli každý svou cestou. Zůstali jsme ale přátelé. Protože jsem věděl, že se chci hudbě věnovat dál, bez ohledu na to, jak dopadnu v soutěži, jsem brzy začal spolupracovat s jinými hudebníky. Postupně jsem našel mladé hráče, se kterými jsme začali hrát a vyhovuje nám to. S nimi jsem nahrál album.

Pobýváte dost často v Praze, částečně jste se tam přestěhoval. Zkoušíte se prosadit na české scéně dříve, než na domácí slovenské?
Každý by se asi domníval, že bych se měl nejdříve snažit prosadit doma. Já si ale myslím, že česká scéna není tak konzervativní. Tady přijde fanoušek na koncert proto, aby se pobavil, uvolnil, dal si pivko, zazpíval si, zaskákal a zapomněl na běžné problémy. Na Slovensku ten trend ještě není.

Jací  jsou slovenští fanoušci?
Jak kde. Povšechně jsou ale orientovaní na jinou hudbu, než jakou dělám já.

To je zajímavé, protože na svém albu nabízíte písničky, které evidentně vycházejí ze slavných slovenských kapel. Mám na mysli třeba Tublatanku, Team nebo Metalindu...
Máte pravdu, taková  hudba má na Slovensku tradici, rockové podlaží je tam velmi dobré. Tublatanku, Metalindu nebo Team jsem poslouchal a vyrůstal na nich. Je to poctivá muzika a je v ní hodně pravdy. V současné době jí ale na Slovensku pšenka příliš nekvete. Všechno jde do bezpohlavního poprocku s texty o ničem. Kdybych nahrál anglicky zpívanou desku, bylo by to něco jiného. Já ale natočil slovenskou a myslím si, že se s ní lépe prosadím v Čechách. Češi mají slovenskou rockovou hudbu rádi.  

Bude pro ně vaše album dostatečně zajímavé?
Já si za ním stojím, a stojí si za ním i producent Milan Cimfe, se kterým jsme ho natáčeli. Na desce jsou mé písně a mé texty. Jsem v nich já, jsou to části mého života. Domnívám se, že každý, kdo se do těch písniček zaposlouchá, najde důvod, proč jsem je takhle napsal a pochopí mě.  

Vznikly vaše skladby až po SuperStar?
Polovina jsou šuplíkovky, které jsem hrával, a polovina písně, které jsem napsal v průběhu tohoto roku.

Záleží vám na tom, aby posluchači vaše texty pochopili a přijali?
Určitě mi na tom záleží a proto je píšu tak, jak je píšu. Nechci, aby byly - s prominutím - o hovně.

Jakou hudbu zrovna teď  posloucháte?
Poslední album Johna Mayera. Střídám ho s posledním albem Dream Theater.  

Baví  vás Dream Theater?
Strašně mě baví. Má anglická tvorba je podobně progresivní. Netroufl jsem si ale zatím tyto skladby na tomto trhu prezentovat. Také jsem je nikdy nikde nehrál. Jsou napsané, zaranžované, ale čekají v šuplíku. Možná někdy v budoucnu.

JAROSLAV ŠPULÁK

Šmajda v porodnici 5. díl

25. listopadu 2010 v 22:36 | startlis |  fan fiktion s Mirem
"Pekne spieváš. Mám nápad. Niemame speváka a u len kvoli Mirovi musíme kapelu udržať. Budeš naša spevačka? Dohodnu to eště s chalanama" "nemám na to,zpívat neumim" "ale vieš" . Zavolal klukům, kteří za chvilku přijeli. "Ahojte chalani, Toto je Kačenka, bola s Mirem" všichni pozdravý a Romi pokračuje. "Kačenka, toto je Mirko, Jaro a Tomi" "Ahojte" řeknu sklesle a jdu si sednout na gauč. Kluci jdou za mnou, posadí se a Romi začne povídat. "Chalani, Mirko mezi námi už není, všeci to veľa bolí, ale musíme to unést. Kapelu by jsme mali zanechať už len kvoli Mirovi.A tak ma napadlo, že by mohla Kačenka spievať. Miro by bol rád"."Možme to zkusit. Zaspivaj nám niečo" řekne vyzývavě Jaro. Začala jsem zpívat Mirovu Baby. Za chvíli jsem přestala a čekala na verdikt. "Wow. Veľa dobře. Čo hovoříte chalani?" řekne Jaro. "Supr" dodá Mirko a Tomi jen přikývne. "Budeš naší spevačkou?" řekne vyzývavě Romi. "Fajn, beru to, ale jen kvůli Mirovi a vam, aby jste nemuseli nikoho hledat a aby nezanikla kapela" "ďakujemeeeeee" řekne s radostí Romi a vlepí mi pusu a já už vím, že na nic nejsem sama. Miro mi bude vždy chybět, vždy ho budu mít v srdíčku, ale i bez něj musím žít. "Zajtra má Mirko pohreb ako som ťa už povedal. Budeš schopná tam zaspievať?" zeptá se opatrně, ale vyzývavě Romi. "Jo, zvládnu, pro Mira" odpovim. "A co mám zpívat?" dodám. "Nieviem, čo treba náš nový singel Baby?" vloží se do hovoru Mirko. "A Miro ho měl moc rád" dodá Tomi. " A co last forever? Vyjadrovalo by to aj tvoje city" řekne s obavami Roman "Ale zase Baby je lehčí na výslovnost, ale jako chceš ty" dodá Miro. "Tak to Lasto Forever" řeknu. "Ok, tak iděm to nacvičať" řekne Jaro. "Jasne, ale projel by jsi semnou prosím pořádně výslovnost? Slova umím, ale pro jistotu" poprosim Jara. "Jasné, rád ti pomožem" s radostí odpoví. "jdem na to?" zeptám se. S klukama jsme to dostatečně nacvičili. S nima se člověk cejtí pohodě, nemusí se stydět, prostě nic. "Kluci, za všechno děkuju, za to, že jste mě vzali mezi sebe". Poděkovala sjem jim. "Jsi skvelé dievče. To mi ďakujem, že jsi nás nenechala bez speváka" řekne Romi. S klukama jsme vše nacvičili a šli spát. Opět jsem přespala u Romino. Na pohřbu jsem zazpívala a pořádně se s nim rozloučila. Jeho dokonalá duše letí v Útrobách do nebe a vždy bude stát při mně a při kapele. Už jsou to 2 týdny od Mirova pohřbu. Zatím bydlím u Romino, jelikož jsme na Slovensku měli moc koncertů. Ale co se jeden večer nestalo.Milovala jsem s Romanem. Nebránila jsem se. Ráno jsem se probudila s bolestmi břicha. "Romi, odvezeš mě prosím do nemocnice?" "jasne, idem". Nastoupili jsme do auta a jeli. V nemocnici jsem se dozvěděla právu, která mě zaskočila...

Die for Rock!!!

24. listopadu 2010 v 8:33 | startlis |  moje keci
Je tu další internetový časopis o 2 slovenských skupinách. Tito skupiny jsou rockové, samozřejmě :)) Jedná se o skupinu Zoči Voči a Wadda... První díl tohoto časopisu bude zveřejněný ve čtrvtek 25.11.2010 v 14:30. Doufám, že vás to bdue zajmat a že si přečtete. :)) Časopis najdete na webu www.Die-for-Rock.blog.cz a nebo na facebook stránce Die-for-Rock. Případné dotazy zasílejte na email dieforrock@seznam.cz... Doufám, že s naší prací bdueš i ty spokojen/á. Pokud by jste měli otázkx na tyto skupiny, též zašlete na email dieforrock@seznam.cz. Cmuk :**

Miro Šmajda oslávi narodeniny v Prahe

24. listopadu 2010 v 8:29 | www.korzar.sk |  Miro Šmajda a Rosemaid
Miro Šmajda žije teraz pre muziku, politikov a voľby nemusí. Narodky oslávi v Prahe.
Miro Šmajda žije teraz pre muziku, politikov a voľby nemusí. Narodky oslávi v Prahe.


Zaujímavý deň narodenia má v rodnom liste superstarista Miro Šmajda. Dve dvojky, teda 22 rokov, oslávi 27. novembra, čo je presne deň tohtoročných komunálnych volieb ma Slovensku.

KOŠICE. Miro momentálne väčšinu času trávi v Prahe, nedávno vyšiel jeho debutový album Čo sa týka lásky. To, že deň jeho narodenín je tento rok aj dátumom komunálnych volieb, si vôbec neuvedomil: "Fakt? To som ani netušil."

Kampaň mu pripomenul Mojsejov klip

Pozná síce najvyšších predstaviteľov štátu, ale politikov ako spoločenskú skupinu veľmi nemusí. Hoci má už 22, nevedel si rýchlo spomenúť ani na jedny voľby, ktoré absolvoval: "Žijem hlavne pre muziku, takže mi tieto veci unikajú. Ale viem, kto teraz kandiduje za primátora v Košiciach. Prišlo to samo cez muziku, keď Braňo Mojsej nahral pieseň a klip Riišoooo Ráááašiii, nám saaa pááačiii. Vtedy som spozornel. Nevedel som, či sa mám smiať alebo plakať, ale aspoň mi to pripomenulo, že je predvolebná kampaň."

Narodky osláv v Prahe

Miro pozná aj zvyšných kandidátov, kombinácia narodeninovej oslavy a volieb mu však tento rok nevyjde: "V deň volieb a zároveň mojich narodenín nebudem doma v Košiciach. Oslávim to v Prahe s partiou priateľov a hudobníkov. Druhé kolo osláv budem mať osobitne v Košiciach. A určite nebude chýbať banánová torta (smiech). Ktovie, možno to stihnem ešte pred termínom." Svoj debutový album Miro predstaví po Vianociach na česko-slovenskom turné.


Miro Šmajda způsobil v Michalovicích šílenství!

22. listopadu 2010 v 19:49 | (zdroj: korzar.sme.sk) |  Miro Šmajda a Rosemaid
Pořádný šílenství způsobil v sobotu podvečer superstárista Miro Šmajda v Michalovcích. Auta neměly kde zaparkovat, lidé se tlačili, na jediný autogram byli ochotni stát řady. Mira museli chránit ochrankáři. Nákupní centrum koncert připravilo pro mladé při příležitosti svátku 17. listopadu.

Fanoušci na Šmajdu čekali již od čtvrté, koncert byl naplánován o hodinu později. Venku nebylo kde zaparkovat auto, tlačenice byla při pódiu i na patře.

Nové písně i starší kousky, kterými se prezentoval na Superstar, dostaly fanoušky do varu. Dívky píštěly: "Miluji tě! Dotkni se mě!" Pódium lemovali ochrankáři. Koncert vyvrcholil písní C'est la vie od Karla Gotta, kterou s Mirem a jeho kapelou zpívalo celé nákupní centrum. Když skončil, ochrankáři ho museli zakrýt těly, aby ho dav nerozšlapal a doslovně uprchl přes skladové prostory.

Debutové album: Na východě poprvé v Michalovcích

V téměř hodinovém proudu hudby a zpěvu Miro představil písně ze svého debutového alba. Pod názvem Čo sa týka lásky se na trh dostalo 8. listopadu. Obsahuje 11 písní, které jsou Šmajdovým autorským dílem po textové i hudební stránce. Jen na dvou skladbách se podílela jeho kapela. Pro korzar uvedl, že Michalovice byly prvním městem na východě republiky, kde si je mohli jeho fanoušci poslechnout: "Zatím jsem je živě zpíval jen v Praze, Plzni a Karlových Varech a na Slovensku jen v Brezne."

Druhá vlna šílenství se rozpoutala během autogramiády. Podpisové kartičky s fotkou šly na dračku, Miro podepisoval rázně a celou dobu se usmíval. Neodmítl ani podpisy na ruce, trička či památníku. Nejodvážnější dívky si jeho podpis dokonce odnášeli napsán ve výstřihu. Jedno z dívek mu ukázalo sbírku jeho fotek a článků o něm, starší pán na něj vyrukoval s novým CD, které si již stihl koupit.

Miro: Stále jsem Slovák

Atmosféra Mira dostala: "Pořád se cítím jako Slovák, ačkoli většinu času teď trávím v Praze. Lidé byli úžasní."

Nadšeni byli i fanoušci. "Pořád jsem mu posílal sms a fandil mu během SuperStar. Strašně jsem ho chtěl vidět živě. Teď se mi splnil sen," řekl 10-letý Patrik.

Mirova profesionalita, ale i vzácná bezprostřednost a skromnost dostala i 15-ročního Roba: "Teď vidím, že je nejen super zpěvák, ale i super kluk. Byl úplně v pohodě, žádný namyšlenec."
Už 30.11.2010

22. listopadu 2010 v 8:27 | startlis |  moje keci
Už 30.11.2010 vychází druhé číslo časopisu Rose & Rock! Ptáte se co vás čeká v 2. čísle?? Najdete zde rozhovory s Mirem Šmajdou, jeho bubeníkem Jarem Žigem, skvělou fanynkou Rosemaid a nezapoměli jsme ani na skvělou webmasterku Martinku Zelinkovou!A co se o nich Dozvíš??

Kolikrát šel Miro Šmajda do superstar??
Je Jaro rád, že je v kapele Rosemaid??
Proč je Martinka poslední dobou nešťastná??
Co by uvařila fanynka Mirovi??
Zná se Miro osobně s členy The Paranoid??


To vše jen v 2. díle časopisu Rose & Rock!!!

Kontakty:

Fb stránka: Rose & Rock

Zda-li by jste měli nějaké otázky na členy kapely Rosemaid nebo The Paranoid zašlete na email a my rádi zjistíme.

Šmajda v porodnici 4. díl

20. listopadu 2010 v 14:41 | startlis |  fan fiktion s Mirem
Není možný, aby se to stalo. Kéž by to v tu dobu byl jen zlej sen, to jediný jsem si přála, ale bohužel to tak nebylo, byla to skutečnost. Co si teď počnu? Mira jsem miovala a takovej andílek se nezaslouží zemřít. "že život ničme fér tak to teraz už viem" slova jednoho zpěváka mi zní v hlavě.Ty největší svině se mají nejlíp a ti dobří trpí. Život není fér a já to znám z vlastní zkušenosti.Za chvilku přijeli novináři.Měli ejdnu otázku za druhou. Už sjem to nevydžela "jděte do prdele! Tady umře skvělej člověk a vy se zajímáte jen o článek do novin!!Ihned odtud zmizte!!" řeknu a novináři se začnou pomalu klidnit. Za chvilku přijela Mirova kapela. I když se zdá, že jsou to tvrďásy srdce mají křehký. Začali jim tést slzy. "Ahojky, ty jsi Kačenka?" zeptá se mě jeden černovlasej. Jen kývnu, ani mluvit neštěstím nemůžu. "já som Roman, nestrachuj sa všetko bude lapšie" řekne a obejme mě. Jsem v jeho náruči a nebráním se. "Musíme síť, ideš s námi" řekne Romi. "Ne, chci zůstat tu s Mirem" vykřiknu a lehnu k Mirovi. "To nemožeš, musíme isŤ. Zvedne mě ze země a jdem. Je vážně boletivý vidět nevinného kluka jak bezmocně leží na zemi.Měl rád svlj život, žil jak chtěl a teď je po něm. S Romanem jsem nastoupila do auta a Roman ještě zavolal pohřebovou službu. Najednou jsem ležela v posteli ani nevím jak a usnula jsem. Když jsem se ráno probudila, doufal jsem, že to byl zlý sen, doslova noční můra. Najednou vidím přicházet Romino. "Řekni že to byla jen noční můra.Řekni, že Miro žije… prosim" řeknu i když vím,že toto už nikdy neuslyším. "Rád bych ti to povedal a tiž by som chcel, aby žil, bol to skvely chalan, ale naozaj to je bohužel skutečnosť". Jen se rozbrečím a lehnu do postele. Romansi ke mně sedne, posadí mě a obejme. Dá mi lehkou pusu se slovy "všetko bude lapšie, společně to zvládnem ". "Bude Romi, ale bolest je velká a ztráta ještě větší" "verim" dodá. "Zajtra má Miro pohreb, důfám, že prideš" "jasný, dneska přespim někde v hotelu a zítra přijdu" "čo to povedáš? Budeš spát u mňa. Nenechám ťa takto samotnu" "děkuju" "niemáš zač, to
je samozrejmost" "ne pro všechny" "něčo ma napadlo.Zaspievaj ma niečo" "proč? Já zpívám příšerně" "neboj" jen kývnu a začnu zpívat. "Keď na zem spadne rám a obraz nieje tam, kdě býval. Keď sviečka zhasíná já len vzduch objímám"dozpívám a se slzy lehnu na postel. "Zaspievaj něčo, čo nieje od Mirka" kývnu a začnu "v útrobách zhasnutých lámp smutná duša bdie, slané slzy, máčaju tvar celu noc aj deň" se slzami končím....

Šmajda strávil obed na detskej onkológii

19. listopadu 2010 v 13:19 | http://www.webnoviny.sk |  Miro Šmajda a Rosemaid

Šmajda deťom aj zaspieval, s každým dieťaťom na oddelení sa odfotil a podal im ruku.


Miro Šmajda na onkológii

19. listopadu 2010 v 13:17 | http://www.pluska.sk | |  Miro Šmajda a Rosemaid


Šmajda na onkológii

19. listopadu 2010 v 13:12 | http://www.changenet.sk |  Miro Šmajda a Rosemaid
Populárny spevák Miroslav Šmajda na detskú onkológiu nezavítal ako pacient, ale prišiel navštíviť jedno malé dievčatko, ktoré veľmi túžilo stretnúť sa s ním. Malá Alžbetka, liečiaca sa na leukémiu, požiadala o splnenie svojho tajného sna neziskovú organizáciu Želaj si.

Šmajda v porodnici 3. díl

19. listopadu 2010 v 12:58 | startlis |  Miro Šmajda a Rosemaid
. ,, Dobré ránko zlátko" ,, krásné ráno, kde jsi to vzal?Já tu neměla vůbec nic" ,, za pár podpisov pre vnučky ma susedka dala vejce s rohlikom" řekne vysmátě. ,,U jaký jsi byl sousedky?" ,,tu naproti myslim, že paní Fričková?" ,,jo to bude ona. Mě nikdy nic nedala a tobě za pár podpisů". Řeknu se smíchem. ale trochu mě to mrzí. ,,Tako čo chceš dneska robiť?" ,,co navrhuješ?" ,,Tak možem isť do Bratislavi, čo hovoríš?" "jasne, ráda, hele tak mě napadlo, ty máš v Bratislavě byt, že?" ,,Hej, prečo?" ,,tak mě napadlo, že bych si mohla vzít pár věcí a mohla bych u tebe třeba týden přespat ldyby nevadilo" ,,jasne, to je dobrý nápad, bude to skvelí. Zostaneš u mňa dva týždny hej?" ,,tak jo, ráda" ,tak sa zbal pár vecí a idem". Jen kývnu a pobalim pár věcí. Ty nejzákladnější potřeby jako je hygiena, spodní prádlo, oblečení apod. ,,A co oběd?Nepojedem až po obědě?" zeptám se. ,,Nie, pak sa stavíme někede v restaurácii, hej?" ,,fajn, tak můžem jet".Nasedli jsme do auta a jeli. Miro jel velmi opatrně a cesta s nim uběhla jako voda.,,Tak jsme tu miláčik" ,,vypadá to tu pěkně" ,,ach, až to pozrieš celé tak sa ti bude páčiť eště viac" ,,to věřim, půjdme na ten oběd?" ,,Keď má miláčik hlad tak istě". Jen se usměju a to už Miro rozjížděl auto. Jenže co se nestalo. Miro byl ospalý a najednou vidím, jak se mu zavírají oči. ,,Miro,miro probuď se". Křičím jak mi síly stačí, ale je to marný". Miro dostane smyk, přeletěli jsme přes pár vozidel, 3 krát s epřetočili na strechu a nakonec skončili ve stromě. Mira jsem hned vyproštila z auta, jelikož byl v bezvědomí. Hledala jsme telefon, nakonec jsme našla všechny součástky které se mi rozletěli všude a zavolala záchranku. Snažila jsem s eMirovi podat první pomoc, ale nepomohlo to. ,,Miro, vzbuď se, přeci mi teď nemůžeš umřít". Za chvilku tu byla záchranka a já se dozvěděla tu nejhorší zprávu, kterou jsem mohla. ,, Je nám líto slečno, ale pan Šmajda už nežije" řekl jeden ze záchranky. V tu dobu sjem se sesypala k Mirovi na zem a spustila obrovský pláč. Potkala jsem lásku svého života a teď jsem o ní přišla......

Šmajda v porodnici 2. díl

17. listopadu 2010 v 11:13 | startlis |  fan fiktion s Mirem
...že existuje dotyčný Miro Šmajda. Jezdila jsem po jeho koncertech, ale jednou se stalo, že jsem někoho v obchodnim centru na dívčích záchodech
našla. Jenže to nebyla ani holka,slečna nebo dáma. Byl to Miro. Držel v ruce fén, lak na vlasy a všude stály různé přípravky. "Ahoj,ach prepač ihned idem preč" "ahoj, ne v pohodě si to dodělej a proč nejsi na pánských jestli se můžu zeptat?" "Niemaj tam zrkadlo" zasměje se. "Aha" řeknu s úsměvem. Stojim tam jak socha a Miro nepříjemné ticho prolomí. "ako sa inako voláš?" "Kačka" "veľa pekne jmeno, já som Miro, ale to asi vieš" "jojo" "vieš že jsi prvá fanušička ktorá ze mňa nešálí?" "fakt?Mě to přijde normální, jsi normální, fajnovej kluk" "já viem, ale fanušičky to takto neberou. Někedy bych som nějaku rád pohovoril, ale neide to jelikož ze mňa šálí" "bohužel to tak mají ti slavní, ale ty se nediv se svojí krásou" usměju se. "Jasný" řekne vysmátě.. "Možem ťa někam pozvať?" "jojo, s tebou kamkoliv" "a máš teraz čas?" "já kdykoliv" řeknu s úsměvem. "A dáš prednosť nejake rastauracii lebo procházke v parku?" "jestli nevadí, tak radši ty procházce" "nevaďa, som radši, tak iděm?" jen kývnu a jdu. Je to strašně milej a pěknej kluk. Nemůžu uvěřit tomu, že zrovna já jdu s Mirem na procházku. "Povez ma něčo o seba. Kolko ti vobec je?" "18". To už sedíme na lavičce. "A ako si prožila dosavadní život?Estli ma to nechceš povedať nenutim ťa"ne, vpoho. Když mi bylo 11 let, oba rodiče mi zemřeli a já byla umístěna do děckého domova. V 18 jsem se přestěhovala do domu, který jsem zdědila po rodičích. Teď bydlím sama a jsem šťastná i když mi něco chybí" "ah tak. A som rád, že jsi konečne šťastná a čo ti chýbá?" "láska" "brzo nebude" řekne a políbí mě. Bylo vidět, že váhá jestli si to nechám líbit, ale naštěstí to udělal. "To doufám" řeknu a polibek mu opětuju. "Nechceš dnes přespat u mě? Bydlim kousek odtut" "Jasné, veľa rád". S Mirem jsem šla ke mně. Bydlela jsem vážně kousíček takže jsme za chvilku byli u mě. Otevřela jsem dveře a šli jsme. Nechala jsem Mira projít celým bytem. Zatáhla jsem ho do postele. Vůbec nevím co to do mě vjelo, ale nemohla jsem si pomoct. A co se nestalo! Miro se nebránil. Líbali jsme se, bylo to krásný. Svlíkl mi tričko, sice s troškou obav, ale nakonec to udělal. Najendnou jsme oba jen tak leželi a byli oba nazí. Miro se na mě tázavým pohledem podíval a já jen kývla. Pomalu do mě vniknul, byl tak něžný. Ráno mě čekala teplá snídaně. Vůbec jsem nevěděla kde to vzal, jelikož doma jsem neměla nic nakoupené.

Šmajda v porodnici 1. díl

15. listopadu 2010 v 15:22 | startlis |  fan fiktion s Mirem
Tak je tu nová povídka, doufám, že se bdue aspoň trochu libit :))Ahojte, jmenuji se Laďka Šmajdová a je mi 24 let. Právě ležim v porodnici a vezou mě na sál. Ano, rodim miminko. Na sále jsem byla 2 hodiny a narodil se mi krásnej, malej Mireček. Byl to takvoej Šmajda v porodnici. Byla jsem strašně šťastná. Mám muže Jaroslava Šmajdu…

***o 10 později***
Miro roste jako z vody akorát se hádam s jeho tatou a hádali jsme se tak dlouho až to došlo k rozvodu. Mireček to nesl dobře a zůstal v moji péči, ale s taťkou se vídá pravidelně. Když Mirovi bylo 15 let tak si na gymplu založil svoji první kapelu. Občas hrával, ale nikdy ne pro peníze. A teď moje vyprávění převezme sám Miro, takže vám v životě přeju moc štěstí a už nebudu mlit a přenechávám slovo Mirovi.

Ahojte,všetkym. Kedyž som mal 21 rokov išel som do československej superstar. Išel som tam pre radost. Skončil som na krásným 2. místě za čo som bol veľa rád. Naišel som veľa skvělých ludi aj fanušikov. Založil som novu kapelu Rosemaid a prestehoval som sa do Bratislavi. Bol som veľa šťastný. S chalanama z kapely som trávil veľa času. Kapelu tvoří gitaristi Mirko a Roman, bubeník Jaro a basák Tomi. Lenže ma eště něčo chýbalo. Bola to láska, ale to už nechám vypraveni na jednom dievčati.

Ahojte, jmenuji se Kačka a budu pokračovat v tomto příběhu. Jsem fanynka Mira Šmajdy. Je mi 18 let. Život jsem neměla nejrůžovější. Když mi bylo 11 let rodiče mi umřeli. Máma na rakovinu a taťka se zabil v kamioně. Byl totiž z povolání řidičem. Byla jsem odvedena do děského domova. Ale teď už bydlim sama. Po rodičích jsem zdědila dům a konto kde je peněz víc jak dost, zkrátka doživotně nemusím pracovat. Máma vlastnila firmu, takže mě bezpečně finančně zajistila. Zjistila jsem,

Víkend s Mirem

15. listopadu 2010 v 8:41 | startlis |  moje keci
Táák byl tu víkend s Mirem :)) V sobotu jsme s holkama Mira navštívili s K. Varech a v Neděli v Plzni. V K. Varech Miro zazpíval 4 písničkÿ. Měl jich připravených víc, ale organizátoři ho nakonec nechali vystupovat jen 30 minut, což mrzelo samotneho Mira. Pak byla autogramiáda a s Mirem jsme se dohodli na neděli. V neděli byla mnoho fanynek zklamaných, jelikož akce byla psaná od 15:00 do 19:00 jenže Mira však nechali vystoupit až v 19:00 koncert trval do 20:30 a pak byla ještě autogramiáda. Po koncertě, takže před autogramiádou předal Mirovi oficiální fanklub předčasně dárek k narozeninám. Miro to nečekal, byl příjemě překvapen vsak ho znáte :)) Mirko dostal dva plné koše zeleniny a ovoce na který se složil celý fanklub :)) Miro byl vážně rád, k tomu mu pár fanynek popřáli ještě zvlášť se svým dárkem. :)) Miro byl obdarovaný, že to neměl kam dát :D V tu dobu vypadal jak vánoční ježíšek, který neví co s věcma :)) Mirovi nezbývá jen držet palce v jeho karieře a hlavně přát zdravý, to potrebuje nejvíc :)) Už se těšíme na křest s Mirem :))

Peter Nagy a Miro Šmajda na jednom pódiu

12. listopadu 2010 v 16:33 | http://www.slovakia.trave | |  Miro Šmajda a Rosemaid
Atraktívne spojenie stálice slovenskej populárnej scény Petra Nagyho s novou žiariacou a stúpajúcou hviezdou Mirom Šmajdom v jednom koncerte sľubuje skvelý hudobný zážitok. Dve hviezdy na jednom pódiu, hudobné iskrenie a kopec dobrej muziky zažijete 16. novembra v Brezne.
Brezno
Brezno
Peter Nagy patrí k najvýraznejším postavám česko-slovenskej hudobnej scény už vyše dve desaťročia. Za toto obdobie sa môže pochváliť obdivuhodnými výsledkami - 17 albumov s niekoľkými desiatkami dodnes známych hitov, krásne "ne-hitovky" s o to väčšou, hlbokou výpoveďou, či skvelé rytmické a veselé piesne pre deti.
Oproti nemu a spolu s ním vystúpi jeden z nováčikov hudobnej scény, ktorého hviezda prudko rastie od jeho "objavenia" v súťaži Česko Slovensko hľadá Superstar. Strapatý, blonďavý, dlhovlasý Miro Šmajda, idol hlavne mladej populácie nežnejšieho pohlavia. Začiatkom novembra vychádza jeho prvý album a na koncerte tak zaznejú čerstvé skladby z autorskej dielne (hudba aj texty) tohto mladého Košičana.
Nenechajte si ujsť toto skvelé spojenie a nechajte sa strhnúť notoricky známymi hitmi Petra Nagyho, a živelnosťou mladej krvi Mira Šmajdu. Neoľutujete.


děkujuu