Miro Šmajda pokřtil v Hard Rock Cafe své debutové album Čo sa týká lásky

5. prosince 2010 v 13:23 | http://www.topzine.cz |  Miro Šmajda a Rosemaid
Vloni se Miro Šmajda dostal až do finálového večera soutěže ČeskoSlovensko hledá Superstar, kde vynikal především svou rockovou image. Na novém albu zpívá hlavně o lásce, ale na křtu v pražském Hard Rock Cafe ukázal, že je rocker každým coulem.

foto: Miro Šmajda

Miro Šmajda v Hard Rock Cafe

V soutěži Československo hledá Superstar byl Miro Šmajda rozhodně jedním z nejvýraznějších soutěžících v semifinálových kolech. Zpočátku vynikal hlavně svojí image rockera a jemně řečeno extravagantním účesem. Nakonec ale přesvědčil všechny, včetně zpočátku lehce nedůvěřivého Palo Haberu, že patří k nejlepším z celé soutěže a probojoval se až do finálového souboje s Martinem Chodúrem.
Asi nejvíc Miro zaujal svým vystoupením při písničce Welcome to the Jungle od kapely Guns`n`roses, kdy dokázal velmi přesvědčivě napodobit frontmana Axela Rose. Ve všech kolech však Miro ukázal, že mu je rock hodně blízký, jako jeden z mála si písničky vždy upravil podle svého - rockového - gusta.
Přestože soutěž nevyhrál, všichni mu prorokovali úspěšnou kariéru rockera. Miro dal na jaře tohoto roku dohromady kapelu Rosemaid a společně se pustili do koncertování a samozřejmě i do práce na novém albu, které včera, v pátek 3.prosince, pokřtili v pražském klubu Hard Rock Café. Krstným otcom desky Čo sa týká lásky byl Peter Nagy.

foto: křest alba Čo sa týká lásky
Peter Nagy a Miro Šmajda při křtu desky Čo se týká lásky

Když jsem poprvé slyšel singl Baby z jeho debutového alba Čo sa týká lásky, trochu jsem se zalekl, že se stalo to, čeho jsem se obával - Miro Šmajda se nechal semlít populární scénou a vydal nudné, pop-rockové album bez energie. Na včerejším křtu mě ale dokonale vyvedl z omylu. Na pódiu se předvedl jako dokonalý rocker, za doprovodu tvrdých kytarových riffů předvedl doslova rockovou smršť - a mezi písničkami stihl oblažovat všechny přítomné dámy!
Přestože jeho písničky jsou hlavně o lásce a texty osloví hlavně dívky a ženy, nekompromisní rockový kabát, do kterého své písně zabalil, je přesně to, co na české a slovenské scéně dost chybí. Svým způsobem se podobá právě již zmiňovanému Palo Haberovi s jeho kapelou Team, ale v trochu tvrdším stylu - někdy tak tvrdém, že by se za něj nemusela stydět ani metalová kapela.
Kapela Rosemaid společně s Mirem předvedla skutečně neuvěřitelnou show, kterou korunovali písničkami Enter Sandman od Metallicy a zmiňovanou Welcome to the Jungle. Tyto dvě legendární skladby byly dokonalou tečkou za výborným večerem.

Miro Šmajda & Rosemaid - nový Pavol Habera a Team?

Křest alba Čo sa týká lásky v Hard Rock Cafe byl skutečně velmi povedeným koncertem. I přes trochu nezvyklé propozice klubu musím říct, že výběr místa pro tuto událost byl velice povedený. Stylové prostředí Hard Rock Cafe dodalo koncertu unikátní nádech, a navíc s grácií zamaskovalo, že účast na křtu nebyla nijak obrovská.
Všem přítomným dámám - protože pánských diváků bylo v Hard Rock Cafe skutečně pomálu - se však musí nechat, že i přes relativně malý počet dokázaly vytvořit naprosto strhující atmosféru. Miro Šmajda ukázal, že na pódium prostě patří, že dokáže udělat skvělou, tvrdou rockovou show, a přitom lámat srdce všech přítomných dam. Miro Šmajda zkrátka ve všech ohledech dělá čest slovenské rockové scéně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Přeješ Mirovi Šmajdovi přítelkyni??

Ano,moc
Ano,ale mrzi me to
ano
Ne,chci ho já
ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
děkujuu